Życzenia noworoczne od premiera

Premier David Cameron złożył Brytyjczykom życzenia na nowy, 2016 rok.

(tłumaczenie Green Cat Tłumaczenia & Copywriting)

Nadszedł nowy rok. Dzięki rozwijającej się gospodarce i silnemu rządowi większościowemu Wielka Brytania rozpoczyna go z nowymi siłami

Nie mamy żadnych noworocznych postanowień, poza tym jednym od zawsze aktualnym, aby wypełnić dane Państwu obietnice.

Bezpieczeństwo na każdym etapie życia.

Ponad 31 milionów ludzi – więcej niż kiedykolwiek w historii – rozpocznie ten rok mając pracę,

Sześć milionów dzieci zacznie nowy semestr w dobrych i doskonałych placówkach edukacyjnych.

Ponad pół miliona osób pracujących nie będzie już od kwietnia musiało płacić podatku dochodowego, ponieważ wszystkich – oprócz osób najlepiej zarabiających – obejmie obniżka podatków, a najgorzej zarabiający otrzymają nową płacę minimalną na poziomie gwarantującym minimum egzystencji.

Jednocześnie miliony skorzystają z bezpłatnej opieki nad dziećmi, z nowych akademii, rosnących emerytur i dodatkowych staży, które zobowiązaliśmy się wprowadzić, i które są efektem naszego długofalowego planu gospodarczego.

Obiecaliśmy Państwu coś jeszcze: szansę wypowiedzenia się w sprawie Europy. Do końca 2017 roku odbędzie się referendum, które zadecyduje czy mamy pozostać w Unii Europejskiej. Referendum to zostało już zapisane w ustawie. Twardo negocjuję, aby w naszych relacjach z Unią naprawić te sprawy, które najbardziej denerwują Brytyjczyków.

Motywuje mnie tylko jedno: dobro naszego państwa.

Ostatecznie jednak do Państwa należeć będzie decyzja czy w tym niebezpiecznym świecie bezpieczeństwo naszego kraju i naszej gospodarki będzie lepiej strzeżone w Unii czy poza nią?

W tym roku musimy także zmierzyć się z głębokimi problemami społecznymi, które już zbyt długo prześladowały nasz kraj.

Chcę, żeby rok 2016 był czasem, gdy naprawdę zaczniemy je pokonywać – żeby był kluczowym rokiem tej przełomowej dekady, bo dzięki odnowie gospodarczej i reformom społecznym możemy uczynić życie wszystkich ludzi bezpieczniejszym.

Jeśli jesteście młodymi ciężko pracującymi ludźmi bez dostępu do rynku mieszkaniowego, my zbudujemy mieszkania, które pomogą Wam zdobyć własne cztery kąty.

Jeśli się nie uczycie, ani nie pracujecie, ugrzęźliście w nałogu, przestępczości i chaosie, my naprawimy istniejące w naszym kraju błędy i pomożemy Wam osiągnąć stabilność.

Jeśli zostaliście pozbawieni marzeń tylko ze względu na to kim jesteście, my będziemy walczyć z dyskryminacją i damy Wam prawdziwą szansę, aby położyć podwaliny pod Wasz sukces.

Zmierzymy się także z innym problemem społecznym

W czasach, gdy naszemu narodowemu bezpieczeństwu zagraża buzująca nienawiść do świata zachodniego, która zwraca ludzi przeciwko ich państwu i może nawet zrobić z nich ekstremistycznych morderców, ja chcę postawić sprawę jasno: nie pokonacie nas.

Przeciwstawimy się nie tylko przemocy i terrorowi. Zmierzymy się także z leżącą u ich podłoża trującą narracją żalu i urazy. Będziemy karać tych, którzy tworzą warunki do rozkwitu tej narracji. I będziemy niezależnie od nich mocniej wierzyć w nasz styl życia – a w istocie nawet upajać się nim.

Bo jeśli chodzisz po naszych ulicach, uczysz się w naszych szkołach, korzystasz z dobrodziejstw naszego społeczeństwa, to jednocześnie przyjmujesz nasze wartości: wolność, tolerancję, odpowiedzialność i lojalność.

To ogromne wyzwania naszej epoki, jedne z największych z jakimi kiedykolwiek nasz naród. musiał się zmierzyć. To test siły naszego charakteru.

Czy będziemy tolerować biedę – czy położymy jej kres; czy będziemy ignorować szklany sufit – czy go rozbijemy; czy pozostawimy najemców samym sobie – czy pomożemy im zdobyć własne lokum; czy będziemy łagodzić ekstremistów – czy rozbijemy ich ideologię kawałek po kawałku.

Wypracujemy lepszy układ z Europą, zapewnimy rodzinom spokój, którego pragną, i uczynimy nasz kraj jeszcze bezpieczniejszym.

To będzie w tym roku – w tej przełomowej dekadzie – najważniejsze.

Dlatego chciałbym życzyć Państwu wszystkiego najlepszego i szczęśliwego nowego roku.

Dodaj komentarz

169 More posts in Highlight category
Recommended for you
SuperSobota 19 października w brytyjskiej Izbie Gmin

Przewodnik po porządku obrad, wnioskach, poprawkach i możliwych scenariuszach Nad czym będzie głosować w sobotę...