UKIP: „Rosja naszym potencjalnym partnerem strategicznym”

Wiceprzewodniczący UKIP-u Paul Nuttall ostrzegł, że Partnerstwo Wschodnie – zapoczątkowany przez Polskę i Szwecję unijny program współpracy z Armenią, Azerbejdżanem, Ukrainą, Mołdową, Gruzją i Białorusią – niepotrzebnie drażni Władimira Putina.

Współpracę z „byłymi satelitami ZSRR” Nuttall uznał za „godną pochwały”, dodał jednak, że Rosja także jest „naszym sąsiadem i potencjalnym partnerem strategicznym. Nie powinniśmy więc podejmować otwartych działań zmierzających do izolowania Moskwy.”

Wiceprzewodniczący UKIP, który tymczasowo przejął obowiązki lidera partii od Nigela Farage’a, powiedział: „Flirty UE z Ukrainą w sprawie dalszej integracji z Unią doprowadziły do wojny domowej. Putin nie jest idiotą, rozpozna intencje Partnerstwa Wschodniego i uzna je za prowokację. To kolejny przykład nadmiernych ambicji i nieporadnych działań coraz bardziej imperialistycznej Unii Europejskiej, który zachowuje się jak potęga geopolityczni i nie przykłada wagi do zdania państw członkowskich w sprawie formowania polityki zagranicznej.”

Na podstawie: UKIP news

Paul_Nuttall

Dodaj komentarz

55 More posts in Polityka zagraniczna UK category
Recommended for you
PingPong – stan rozmów o brexicie tydzień przed decydującym szczytem UE

To jest PingPong – brexitowy blog polityczny. Za tydzień, 18 października, Rada Europejska zdecyduje, czy...