Trwają poszukiwania liderów opozycji

– Jesteśmy stuprocentowo zjednoczeni – powiedział Nigel Farage po dymisji dwóch wysokich rangą doradców.

Do dymisji podali się rzecznik ds gospodarczych UKIP-u Patrick O’Flynn i autorka programu wyborczego Suzanne Evans.

Kilka dni temu O’Flynn twierdził, że UKIP zmierza w stronę partii wodzowskiej, a Farage stał się „zrzędliwy i agresywny”. Wczoraj przeprosił. Evans natomiast twierdzi, że po prostu skończyła jej się umowa, choć niektórzy dziennikarze widzieli w niej materiał na nową liderkę partii. Farage ma podobno wobec niej „inne plany”, a The Telegraph i Independent twierdzą, że jej stanowisko przejmie były poseł Mark Reckless.

UKIP nastawia się na kampanię referendalną, w której będzie namawiać do głosowania przeciw członkostwu w UE. Kierownictwo uznało więc, że tak sztandarowa figura jak Nigel Farage nie może zniknąć z pierwszych szeregów.

Tymczasem Tristram Hunt wykluczył się z wyścigu o przywództwo Labour. Poparł za to kandydaturę Liz Kendall.

Hunt, odpowiedzialny w gabinecie cieni za edukację, ostrzegał, że Partia Pracy jest odcięta od nastrojów obywateli na skalę niespotykaną od 1983 roku. Skrytykował „skromne” przywództwo Milibanda i zaapelował o zaangażowanie na 100 procent – w całej Anglii i Walii, we wszystkich środowiskach, a nie tylko w „bijącym sercu” partii jak wcześniej proponował Andy Burnham.

Hunt poinformował, że nie zdobył wymaganego poparcia 35 posłów. Zdecydował się za to sam poprzeć kandydaturę Liz Kendall.

Dodaj komentarz

251 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
Johnson vs Hunt w finale wyborów nowego lidera Partii Konserwatywnej

Boris Johnson i Jeremy Hunt - były i obecny minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii zmierzą...