Pokażmy solidarność – Wasz Głos na Partię Konserwatywną

Te wybory będą niezwykle ważne, ze względu na bardzo napiętą sytuację międzynarodową i wewnętrzną w kraju. Zjednoczone Królestwo zostało boleśnie dotknięte przez ataki terrorystyczne. W tym trudnym czasie jest szczególnie ważne okazanie solidarności i wsparcia dla kraju, który adoptował wielu z nas.

Jako Polacy, możemy pochwalić się wielkim wsparciem dla gospodarki i kultury Wielkiej Brytanii. W polityce natomiast jesteśmy mało zauważalni. Angażując się w politykę, jesteśmy w stanie wzmacniać głos Polaków w tym kraju, a co za tym idzie, stabilną przyszłość dla każdego z nas. Partia Konserwatywna od lat wspierała Polaków, wspomnieć można chociażby premier Margaret Thatcher, zwalczającą komunizm i mającą wpływ na uzyskanie przez Polskę wolności.

Dziś Partia Konserwatywna jest najbardziej konkretną partią o jasnym i realistycznym planie gospodarczym. Opozycja jest podzielona i skłócona. Szkocka Partia Narodowa chce podzielenia Zjednoczonego Królestwa, a Liberalni Demokraci po raz kolejny deklarują dziesiątki obietnic, których nie są w stanie wypełnić. Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy jest osobą nieprzewidywalną i nieodpowiedzialną. Wraz z Johnem McDonellem wygłaszali przemówienia przy czerwonych sztandarach, sierpach i młotach, co Polakom kojarzy się jednoznacznie.

Niestety tutaj na Wyspach, mało kto zna historię marksizmu i jego „dokonań”. Partia Pracy obiecuje dziesiątki miliardów dla służby zdrowia, edukacji i każdego sektora, niestety gdy zapytać ich o liczby i źródła uzyskiwania tych pieniędzy nie są już w stanie odpowiedzieć. 172 posłów Partii Pracy próbowało kilka miesięcy temu usunąć Corbyna z przewodnictwa partii, co im się nie udało. Wielu kandydatów do parlamentu dziś bardziej utożsamia się z burmistrzem Londynu, Sadiqem Khanem, zamiast ze swoim własnym przewodniczącym. To pokazuje nieład i brak jakiejkolwiek pewności, która zagwarantowałaby przyszłość pod rządami “koalicji chaosu”.

Brexit będzie wyzwaniem dla całej naszej społeczności, im lepsze będziemy mieć relacje z Partią Konserwatywną, tym więcej będziemy mogli wywalczyć dla naszej społeczności. Osobiście nie uważam, że nastąpią masowe deportacje Polaków, jak próbuje nas straszyć opozycja. Jesteśmy najlepszymi imigrantami jakich Wielka Brytania mogłaby sobie wymarzyć. Wyedukowani za niebrytyjskie pieniądze, przyjeżdżamy tutaj bardzo często z wysokimi kwalifikacjami, systematycznie wspinając się po szczeblach drabiny społecznej. Brytyjczycy są wdzięczni, że tutaj jesteśmy. Mamy najwyższe wskaźniki zatrudnienia spośród wszystkich mniejszości.

Pewne limity imigracji są potrzebne, Unia Europejska nie radzi sobie z tym zupełnie, a żaden kraj nie jest w stanie funkcjonować, nie kontrolując swoich granic. My Polacy będziemy mogli spać spokojnie. Do tego potrzeba jednak zaangażowania w lokalne szkoły, instytucje i lokalną partię – pokażmy, że mamy coś do powiedzenia. Jedyną partią, która może zapewnić Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo i stabilność ekonomiczną jest Partia Konserwatywna. Jeśli jednak nasz głos nie będzie w niej słyszalny – to głos Polaków w ogóle nie będzie obecny w sferze publicznej.

Mariusz Woźniak, Ealing, Partia Konserwatywna

231 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
Liberalni torysi i labourzyści tworzą nową frakcję. TIG za drugim referendum.

Trzy posłanki Partii Konserwatywnej zdecydowały się w środę opuścić swoją partię i dołączyć do 8...