Pięć obietnic Milibanda

Lepszy plan. Lepsza przyszłość. – lider Partii Pracy przedstawił zestaw obietnic przedwyborczych. Wśród nich m.in. wydłużenie czasu oczekiwania na prawo do zasiłku dla nowych imigrantów, zmniejszenie opłat za studia, podniesienie podatków dla najbogatszych, usprawnienie NHS-u, i ogólnie dbanie o gospodarkę przy jednoczesnym sprawiedliwym traktowaniu pracujących rodzin. Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się 7 maja.

Pięć obietnic przedwyborczych Partii Pracy:

  • Solidne podstawy gospodarcze,
  • Wyższy standard życia dla pracujących rodzin,
  • Dbanie o NHS ( „Czas by zadbać o NHS”),
  • Kontrola imigracji,
  • Lepsze życie dla następnego pokolenia.

Motywem przewodnim kampanii Labourzystów jest hasło: sukces Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko wraz z sukcesem ludzi pracujących.

Solidne podstawy gospodarcze osiągnąć można dzięki m.in.: corocznej redukcji deficytu, zbilansowaniu budżetu; powrotu do wyższej stawki podatkowej dla najbogatszych.

Wyższy standard życia dla pracujących rodzin oznacza ich ochronę; sprzeciwianie się potężnym grupom interesu; zwiększenie płacy minimalnej do 8 funtów na godzinę; delegalizację umów bez zapewnionej minimalnej liczby godzin pracy (zero-hour contracts); wprowadzenie 25-godzinnej bezpłatnej opieki dla trzy- i czterolatków, gdy oboje rodzice pracują; zamrożenie rachunków za energię do 2017r (mogę się zmieszać, nie mogą rosnąć)

Dbanie o NHS ma przejawiać się w zwiększeniu liczby lekarzy, pielęgniarek, położnych i pracowników opieki społecznej; stworzeniu nowego funduszu „Time to care”, na który zostaną przekazane zyski z podatku od drogich nieruchomości

Do kontroli imigracji mają przyczynić się: wydłużenie do pięciu lat okresu oczekiwania nowych imigrantów na prawo do zasiłku; walka z eksploatacją pracowników, pociągnięcie do odpowiedzialności pracodawców niepłacących płacy minimalnej i firm, które rekrutują pracowników wyłącznie za granicą.

Lepsze życie dla następnego pokolenia to m.in.: ograniczenie uczniów w klasach do max 30 dla 5,6 i 7 latków; organizacja staży dla wszystkich absolwentów szkół średnich i zmniejszenie opłat za studia do 6 tysięcy funtów.

Postulaty te lider Partii Pracy przedstawił w sobotę, 14 marca.

Na podstawie: Ed Miliband: „My Vision for Britain”.

Dodaj komentarz

220 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
(naprawdę) Ping Pong – brexitowy blog polityczny (4)

13 czerwca 2018 To jest PingPong – brexitowy blog polityczny (i oficjalna nazwa części procesu...