Partia Pracy za drugim referendum w sprawie członkostwa w UE

Partia Pracy oficjalnie opowiedziała się za organizacją drugiego referendum ws członkostwa UK w Unii Europejskiej. W referendum tym poprze pozostanie w UE.

Zgodnie z ustaleniami ze związkami zawodowymi i po porannych konsultacjach z gabinetem cieni lider opozycji Jeremy Corbyn w piśmie do członków partii informuje:

„Ktokolwiek zostanie nowym premierem powinien mieć wystarczająco dużo pewności siebie, żeby przedstawić swój deal lub brak porozumienia pod publiczne referendum. Chce wyraźnie powiedzieć, że w takich okolicznościach Partia Pracy będzie popierać Remain przeciwko no deal lub torysowskiemu brexitowi, który nie chroni gospodarki, ani miejsc pracy”.

Corbyn nie powiedział jednak jakie będzie stanowisko Labour, jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. W opublikowanej wczoraj notce ze spotkania związków zawodowych pojawiła się opcja B: pójście do wyborów z hasłem wynegocjowania własnej umowy z UE.

Dziś Jeremy Corbyn napisał: „Nadal wierzymy, że to racjonalna alternatywa, wokół której Wielka Brytania mogłaby się zjednoczyć.” A ta alternatywa to według Corbyna „kompromisowy plan zbudowany na unii celnej, bliskich relacjach ze wspólnym rynkiem i ochron przepisów chroniących środowisko i prawa pracowników.

117 More posts in Brexit_fakty category
Recommended for you
Johnson sugeruje UE wstrzymanie się z decyzją o kolejnym opóźnieniu brexitu

W piśmie do posłów Izby Gmin premier Boris Johnson daje do zrozumienia, że zachęca Unię...