Lider Liberalnych Demokratów podał się do dymisji

Lider Liberalnych Demokratów Tim Farron zrezygnował ze stanowiska. Farron jest drugim partyjnym liderem – po Paulu Nuttallu z UKIP-u – który podał się po wyborach do dymisji.
 
„Niektórzy aktywni politycznie chrześcijanie uznają, że muszą narzucać innym swoje poglądy”. – powiedział Farron, który przez całą kampanię wyborczą musiał tłumaczyć się z wygłoszonej niegdyś opinii, że „:seks homoseksualny to grzech”. – „Ja przyjąłem zupełnie odmienne stanowisko, bo uważam, że narzucanie innym swoich poglądów jest nieliberalne i – gdy chodzi o głoszenie Ewangelii. – przynosi wręcz przeciwne skutki”. – mówił dalej Farron, który w parlamencie zawsze głosował za wprowadzeniem małżeństw homoseksualnych. Twierdząc, że stał się obiektem podejrzeń z powodu tego w co wierzy, Farron dodał, że „oszukujemy się, mówiąc że żyjemy już w tolerancyjnym, liberalnym społeczeństwie.”
 
Liberalni Demokraci jeszcze kierowani przez Nicka Clegga byli koalicjantem Partii Konserwatywnej pod wodzą Davida Camerona w latach 2010-2015. Jednak wyborcy ukarali ich za to w wyborach 2 lata temu, odbierając im ponad 50 mandatów. W czwartek Liberalni Demokraci zwiększyli swoją reprezentację z 8 do 12 mandatów. Według niepotwierdzonych informacji, Farron nie chciał zrezygnować, ale presja partyjnych kolegów okazała się zbyt duża.
 
261 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
Boris Johnson wygrywa wybory parlamentarne

Historyczne zwycięstwo Partii Konserwatywnej w wyborach do Izby Gmin pozwala oczekiwać, że brexit nastąpi najpóźniej...