Labour oferuje szanse młodym ludziom – Wasz Głos na Partię Pracy – rozmowa z sekretarzem Młodych Fabian Kubą Stawiskim

Ile już rozdałeś ulotek w tej kampanii?

Na tzw. doorstepie spędziłem już…. mam 40 naklejek, każda to dwugodzinna sesja, także w sumie wychodzi 80 godzin. Ale, w przeciwieństwie do Torysów, my nie tylko chodzimy roznosić ulotki. My pukamy do każdych drzwi i rozmawiamy z ludźmi.

Wyobraź sobie, że otwiera Ci drzwi polski wyborca z brytyjskim paszportem. Jak go namówisz do głosowania na Partię Pracy?

Głosowanie za Partią Pracy to głosowanie za sprawiedliwym społeczeństwem – jeśli ciężko pracujesz, powinieneś dostać takie wynagrodzenie na jakie zasługujesz. Partia Pracy podniesie płacę minimalną do 10 funtów. Jeśli jesteś młodą osobą, Partia Pracy pomoże Ci poradzić sobie z kosztami mieszkania. Będziemy budować więcej mieszkań, żeby ludzie młodzi mieli szansę dostać się tutaj na tzw. housing ladder – drabinę prowadzącą do własnego domu. Poza tym Partia Pracy gwarantuje poczucie bycia wspólnotą. Ci, którzy mają szersze barki, dobrze sobie radzą, mogą zrobić więcej, a tym, którzy potrzebują pomocy, Partia Pracy ją zaofiaruje.

A czemu Ty sam głosujesz na Labour?

Dla mnie odpowiedź jest prosta: Mieszkam w Londynie, koszt wynajęcia mieszkania tutaj to 1000 funtów miesięcznie.  Przeciętny koszt domu wynosi 450 tys. funtów. Jako młody człowiek, mimo tego że ciężko pracuję, nie mam w najbliższej przyszłości żadnych szans na własne mieszkanie. Partia Pracy chce to zmienić. Poza tym, niezależnie od tego gdzie mieszkasz w Wielkiej Brytanii, Labour gwarantuje, że dla 95 proc. społeczeństwa nie wzrosną podatki. Tylko te 5 proc. najlepiej zarabiających – powyżej 80 tys. funtów – będzie musiało dołożyć trochę więcej. Natomiast większość społeczeństwa w przypadku wygranej Partii Pracy nie będzie płacić większych podatków. Po wygranej Torysów będzie zupełnie inaczej

A co z Brexitem, jeśli wygra Partia Pracy?

Pomyślmy kogo byśmy chcieli mieć po brytyjskiej stronie stołu negocjacyjnego – Keira Starmera, najwybitniejszego prawnika swojej generacji, czy Borysa Johnsona, który potrafi strzelić gafę za gafą, i który jest pośmiewiskiem Europy? Odpowiedź jest prosta: Labour oferuje pełny profesjonalizm i szanse dla ludzi.

Zaraz po wyborach wszyscy pracownicy z paszportami europejskimi będą mieli zagwarantowane prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii. Później, nowa polityka imigracyjna, będzie przede wszystkim sprawiedliwa. Nie pozwoli na wyzysk pracowników z Polski, czy z innych państw.

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział, że Partia Pracy nie chce, żeby agencje pracy rekrutowały masowo pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej, co miał na myśli?

Tak naprawdę chodziło o to, żeby wprowadzić zasadę, że pracownicy zza granicy będą zarabiać tyle samo co Brytyjczycy, że nie będzie dyskryminacji i wyzysku. Partia Pracy zlikwiduje luki pozwalające pracodawcom na zaniżanie płac i zatrudnienie ludzi w nieludzkich warunkach.  Zapewni, że pracodawcy będą musieli przestrzegać podstawowych wymogów w stosunku do imigrantów i robotników.

I na koniec, jak widzisz szanse Partii Pracy?

Pędzimy do zwycięstwa! 😉

225 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
Labour nie poprze dealu z UE

Partia Pracy zagłosuje przeciwko ratyfikacji umowy o brexicie, którą Theresa May wypracuje z UE, jeśli...