Farage rezygnuje

Nigel Farage zrezygnował z funkcji lidera UKIP. Zapowiada, że układ partyjny w Wielkiej Brytanii w przyszłości znacznie się zmieni.

– Podjąłem tę decyzję, bo jestem pewny, że wystąpimy z Unii Europejskiej. Tylko to się dla mnie liczyło – powiedział Farage na konferencji prasowej, zapowiadając, że nowy lider powinien zostać wyłoniony do września. Dokładne reguły i ramy czasowe mają dziś wypracowywać władze partii.

Farage powiedział, że zostanie w Parlamencie Europejskim i będzie aktywnie starał się wpływać/wypowiadać się o/ negocjacjach nt. Brexitu. Nie proponuje swojej kandydatury do zespołu negocjującego wystąpienie UK a UE, ale mówi, że jest do dyspozycji, jeśli ktoś go poprosi.

Inna propozycja dla byłego lidera UKIP-u może wyjść od kandydatki na liderkę Partii Konserwatywnej Andrei Leadsom, która wczoraj nie wykluczyła zaproszenia go do rządu.

Jakiś czas temu Guardian pisał, że główny sponsor UKIP Aaron Banks chce zmodernizować partię i niekoniecznie widzi na jej czele Farage’a. Według wcześniejszych doniesień Banks myśli o partii, która przyciągnęłaby nowych posłów, zarówno z Partii Konserwatywnej, jak i Partii Pracy, którzy mogliby stworzyć partię zdolną do aktywnego działania w Westminsterze. Bazą do tej nowej partii mogłaby być grupa Leave.EU, druga największa grupa zwolenników wyjścia z UE w kampanii. Choć Leave.EU nie reprezentowało Leave oficjalnie zdobyło szerokie poparcie posłów z różnych opcji politycznych i większe środki finansowe niż VoteLeave.

113 More posts in Brexit_fakty category
Recommended for you
UE zgadza się przesunąć brexit do 31 października

Mimo oporów Francji 27 państw członkowskich i Wielka Brytania zgodziły się na elastyczne przesunięcie terminu...