Cameron za pozostaniem w UE

cameron EuropeJak wynika z informacji ujawnionych przez Guardiana, brytyjski premier David Cameron postawił sobie za cel pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Guardiana, brytyjski premier David Cameron postawił sobie za cel pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

W kampanii przed przyszłorocznym referendum zamierza podkreślać skalę ryzyka związanego z opuszczeniem UE, co ma skłonić obywateli do głosowania za utrzymaniem ‘status quo’. Z dokumentu wynika również, że Cameron wyraźnie złagodził żądania związane z renegocjacją warunków członkostwa oraz reform instytucjonalnych w Unii.

Brytyjski premier ma coraz większy problem z zainteresowaniem unijnych polityków kwestią reformy EU. Kolejne szczyty Rady Europejskiej są poświęcone głównie kwestiom ratowania Grecji, terroryzmowi oraz imigracji, przez co Cameron miał dotąd niewiele szans na wyartykułowanie nurtujących go problemów. W związku z tym jego żądania wobec pozostałych europejskich decydentów są coraz łagodniejsze, co ma mu pozwolić wyjść z twarzą przed wyborcami i odnieść jakikolwiek sukces w negocjacjach.

Pomimo, że wycofał się z wielu wcześniejszych żądań, w dalszym ciągu jest zwolennikiem ograniczenia praw imigrantów do pomocy socjalnej. Domaga się również reform gospodarczych w całej Unii oraz możliwości nieprzystępowania do kolejnych inicjatyw pogłębiających integrację UE.

Ujawnione informacje są okazją do ataku eurosceptyków na rząd. Nigel Farage przekonuje, że są kolejnym dowodem , że pomysł renegocjacji traktatów to oszustwo Camerona. Premier zaś podkreśla, że od zawsze był przekonany, że Wielka Brytania powinna pozostać w UE, choć musi wynegocjować lepsze miejsce dla siebie we wspólnocie.

Na podstawie: Guardian

Dodaj komentarz

117 More posts in Brexit_fakty category
Recommended for you
Johnson sugeruje UE wstrzymanie się z decyzją o kolejnym opóźnieniu brexitu

W piśmie do posłów Izby Gmin premier Boris Johnson daje do zrozumienia, że zachęca Unię...