Alan Duncan podał się do dymisji

Wiceminister spraw zagranicznych i przeciwnik Borisa Johnsona Alan Duncan podał się do dymisji w poniedziałek rano. Przed zmianą władzy oczekiwane są kolejne rezygnacje.

Z radością odejście Alana Duncana, przyjaciela Theresy May, który wielokrotnie publicznie krytykował Borisa Johnsona, przyjęli twardzi brexitowcy. Większość komentatorów zgadza się, że nie było najmniejszych szans, żeby Duncan utrzymał jakiekolwiek stanowisko w rządzie. Jego odejście ma zapoczątkować składanie rezygnacji przez ministrów, którzy nie są gotowi podpisać się pod polityką Johnsona w sprawie brexitu.

Nowego lidera Partii Konserwatywnej i nowego premiera poznamy jutro około godz. 11:45. Powszechnie oczekuje się, że będzie to Boris Johnson.

W środę po ostatniej sesji PMQs, premier May ma udać się do pałacu Buckingham, złożyć rezygnację i zarekomendować Królowej nowego premiera.

Kandydat na nowego premiera uda się na audiencję do Królowej w środę około 16:00. O 17:00 ma wygłosić pierwsze przemówienie sprzed swojego nowego domu na Downing Street. Wieczorem ma już nominować pierwszych ministrów.

Jeśli nowym premierem zostanie Boris Johnson, między 11:00 a 16:00 formalną rezygnację ze stanowiska zapowiedzieli minister sprawiedliwości David Gauke i kanclerz Philip Hammond. Do dymisji nie poda się minister biznesu Greg Clark, choć także nie zgadza się z polityką brexitu 31/10 za wszelką cenę.

261 More posts in Polityka w UK category
Recommended for you
Boris Johnson wygrywa wybory parlamentarne

Historyczne zwycięstwo Partii Konserwatywnej w wyborach do Izby Gmin pozwala oczekiwać, że brexit nastąpi najpóźniej...