O nas

Logo_30.03UKpolitics po polsku” – pierwszy polski portal o polityce w UK i brytyjskiej polityce zagranicznej. Działa od 2013 roku. Dziś to ponad 400 profesjonalnych tekstów o bieżących wydarzeniach w polityce i gospodarce Wielkiej Brytanii, a także komentarze i analizy dotyczące brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej, brexitu, relacji między Polską i UK oraz brytyjskiej polityki zagranicznej.

Wydawcą i redaktorką portalu jest Kasia Sobiepanek, tłumaczka j. angielskiego, dziennikarka i analityk spraw międzynarodowych, była szefowa działu Europa i Unia Europejska Portalu Spraw Zagranicznych. Absolwentka stosunków międzynarodowych i filologii angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, British Politics, Economy and Law Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie oraz Szkoły Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu. O polityce brytyjskiej piszę od 2009 roku. Można mnie znaleźć na Linkedinie, Facebooku lub Twitterze.

MISJA PORTALU

„UKpolitics po polsku” stara się prezentować obiektywne spojrzenie na politykę na Wyspach Brytyjskich. Nasz serwis kierujemy do wszystkich zawodowo lub prywatnie związanych z Wielką Brytanią, w tym do polityków, dziennikarzy i ekspertów od polityki międzynarodowej.

Specjalne miejsce w misji „UKpolitics po polsku” zajmują Polacy mieszkający i pracujący w UK. Staramy się zachęcać do aktywnego włączania się w życie polityczne i społeczne. Chcemy stworzyć platformę do kulturalnej i merytorycznej dyskusji o polityce w UK dla polskiej społeczności w UK. Walczymy ze stygmatyzacją imigrantów w Wielkiej Brytanii.

FINANSE PORTALU

„UKpolitics po polsku” nie jest portalem komercyjnym. Utrzymuje się dzięki pracy zawodowej wydawcy (Green Cat Tłumaczenia) oraz poświęceniu i zaangażowaniu wszystkich piszących. Bardzo chcielibyśmy rozwijać „UKpolitics po polsku” i poświęcać na pracę tutaj więcej czasu, by stał się jeszcze lepszym źródłem informacji. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły.

ZOBACZ TEŻ:

KONTAKT/CONTACT US

WSPÓŁPRACA

PRAKTYKI

Dodaj komentarz