O nas

Logo_30.03UKpolitics po polsku” – pierwszy polski portal o polityce w UK i brytyjskiej polityce zagranicznej. Działa od 2013 roku. Dziś to ponad 500 profesjonalnych tekstów o bieżących wydarzeniach w polityce i gospodarce Wielkiej Brytanii, a także komentarze i analizy dotyczące brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej, brexitu, relacji między Polską i UK oraz brytyjskiej polityki zagranicznej.

Wydawcą i redaktorką portalu jest Kasia Sobiepanek, tłumaczka j. angielskiego, dziennikarka i analityk spraw międzynarodowych, była szefowa działu Europa i Unia Europejska Portalu Spraw Zagranicznych. Absolwentka stosunków międzynarodowych i filologii angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, British Politics, Economy and Law Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie oraz Szkoły Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu. O polityce brytyjskiej pisze od 2009 roku.

MISJA PORTALU

„UKpolitics po polsku” stara się prezentować obiektywne spojrzenie na politykę na Wyspach Brytyjskich. Nasz serwis kierujemy do wszystkich zawodowo lub prywatnie związanych z Wielką Brytanią, w tym do polityków, dziennikarzy i ekspertów od polityki międzynarodowej.

Specjalne miejsce w misji „UKpolitics po polsku” zajmują Polacy mieszkający w UK. Staramy się zachęcać do aktywnego włączania się w życie polityczne i społeczne. Chcemy stworzyć platformę do kulturalnej i merytorycznej dyskusji o polityce w UK dla polskiej społeczności w UK. Walczymy ze stygmatyzacją imigrantów w Wielkiej Brytanii.

FINANSE PORTALU

„UKpolitics po polsku” nie jest portalem komercyjnym. Utrzymuje się dzięki pracy poświęceniu i zaangażowaniu wszystkich piszących. Jeśli chcielibyście nas wspomóc technicznie, merytorycznie lub finansowo, prosimy o kontakt.

ZOBACZ TEŻ:

KONTAKT/CONTACT US

WSPÓŁPRACA

PRAKTYKI

Dodaj komentarz