O nas

Logo_30.03UKpolitics po polsku” – pierwszy polski portal o polityce w UK i brytyjskiej polityce zagranicznej. Ponad 400 profesjonalnych tekstów o bieżących wydarzeniach w polityce i gospodarce Wielkiej Brytanii, a także komentarze i analizy dotyczące brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej, dwustronnych relacji między Polską i UK oraz brytyjskiej polityki zagranicznej. Działa od 2013.

Wydawcą i redaktorką portalu jest Kasia Sobiepanek, tłumaczka j. angielskiego, dziennikarka i analityk spraw międzynarodowych, była szefowa działu Europa i Unia Europejska Portalu Spraw Zagranicznych. Absolwentka stosunków międzynarodowych i filologii angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, British Politics, Economy and Law Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie i Szkoły Tłumaczy i Języków Obcych UAM w Poznaniu. O polityce brytyjskiej piszę od 2009 roku roku. Można mnie znaleźć na Linkedinie, Facebooku lub Twitterze.

MISJA PORTALU

„UKpolitics po polsku” stara się prezentować obiektywne spojrzenie na politykę na Wyspach Brytyjskich. Nasz serwis kierujemy do wszystkich zawodowo lub prywatnie związanych z Wielką Brytanią, w tym do polityków, dziennikarzy i ekspertów od polityki międzynarodowej.

Specjalne miejsce w misji „UKpolitics po polsku” zajmują Polacy mieszkający i pracujący w UK. Staramy się zachęcać do aktywnego włączania się w życie polityczne i społeczne. Chcemy stworzyć platformę do kulturalnej i merytorycznej dyskusji o polityce w UK dla polskiej społeczności w UK. Walczymy ze stygmatyzacją imigrantów w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TEŻ:

KONTAKT/CONTACT US

WSPÓŁPRACA

PRAKTYKI

Dodaj komentarz